Finále Světového poháru v Číně

25.10.2019 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Finále Světového poháru v Číně

Letošní Světový pohár v orientačním běhu končí poslední sérií v jihočínské provincii Guangdong.

Na startu by přes pozdní termín měla být téměř celá světová špička, do které lze řadit i šestici českých závodníků - Vojtěch Král, Miloš Nykodým, Marek Minář, Denisa Kosová, Tereza Janošíková a Vendula Horčičková. Vojta Král je aktuálně na 4. místě v průběžném pořadí SP a rozhodně ještě má šanci dostat se na třetí pozici před Daniela Hubmanna, Denisa Kosová je zatím průběžně dvanáctá a při dobrých výkonech se může dostat do TOP10.

V ženách je letos v SP bezkonkurenční Švédka Tove Alexandersson, která vyhrála všech sedm závodů. V průběžném pořadí jsou na dalších místech Simona Aebersold (SUI) a Natalia Gemperle (RUS). V mužích je to zatím vyrovnanější, vede Gustav Bergman (SWE) s malým náskokem před Olavem Lundanesem (NOR), který ale v Číně nestartuje. Už větší ztrátu má trio Daniel Hubmann (SU/, Vojtěch Král (CZE) a Joey Hadorn (SUI), které bude bojovat o třetí (ale možná i o druhé) místo.

Jaký je program závodů? Sobota 26. 10. - krátká trať (Xiqiao Mountain), neděle 27. 10. sprintové štafety (Naihai Movie & TV Town) a úterý 29. 10. sprint (Songtang Village). A pro české fanoušky určitě bude zajímavé to, že sprintové štafety bude v neděli ráno vysílat ČT SPORT přímým přenosem!

Sobotní krátká trať se poběží v rozmanitém lese, ve kterém se parkové a “městské” pasáže budou střídat s těmi lesními. V terénu nechybí ani množství srázů či terénních detailů. Nedělní sprintové štafetám proběhnou ve filmových studiích Nanhai Movie & TV Town s Pagodami a všemožnými televizními rekvizitami, terén tedy bude pro mnohé jistě velkou neznámou. Úterní finálový sprint se poběží v historické “vesnici” Songtang, kde se ve spletitých uličkách mísí moderní i tradiční architektura, v otevřenějších částech prostoru je pak mnoho jezírek a vodních ploch.

Web čínské série SP najdete zde.


« zpět